Mission Impossible- The Final Reckoning op Wikipedia
Omdat deze film niet in mijn stad (althans, niet in een voor ons betaalbaar theater) draaide, pakten we gisteren de trein naar Amsterdam om naar het prachtige The Movies-theater te wandelen. Aldus konden wij drie uur schuilen voor de regen, terwijl we ons lieten vermaken door de ditmaal verzonnen kolder rondom actieheld Ethan Hunt. U weet allang al dat het niet mijn genre is, maar mijn vrouw kan altijd wel even lekker wegzakken in speelfilms als deze. The things we do for love.
Het was dus nog niet helemaal klaar met de boefjes. Hoewel Ethan Hunt door alle instanties wordt uitgekotst (de spionagediensten, de VS-regering én uiteraard de boefjes zelf) lijkt hij toch de enige aangewezen persoon om de wereld van de ondergang te redden. De geheimzinnige organisatie die zich "The Entity" noemt, werkt aan een AI-tool die alle kernwapenarsenalen van de diverse nucleaire mogendheden kan overnemen met inventieve hacks. Valt niks aan te doen, aan die dreiging de wereld te vernietigen.
Nou ja, niks: natuurlijk heeft Hunt hier wél een antwoord op. Daartoe moet hij op zoek naar de in de vorige aflevering gezonken nucleaire onderzeeër, alwaar een pod met daarop de broncode van de AI-tool. Dat apparaatje heet de Podkova en ligt dus begraven onder het poolijs in de Beringzee. Hunt's vriend Luther, de oude whizzkid van de groep, heeft een programma geschreven dat die code kan ontregelen, ontzenuwen. Als Hunt die op de Podkova weet te bevestigen, heeft hij een bliksemflits de tijd om de voortgaande bewapeningsrace te stoppen. Maar ja, niet alleen Hunt en zijn team jagen op die technische combinatie: ook de ondermijnde spionagediensten én aarstvijand Gabriel spinnen op die programmeertools. Het is effe knokken, maar dan heb je ook wat.
Met; Tom Cruise, Hayley Atwell, Ving Rhames, Simon Pegg, Esai Morales, Pom Klenentieff, Angela Bassett
FIN - song : Max Aruj/Alfie Godfrey - Curtain Call
Geen opmerkingen:
Een reactie posten