Hot Milk op Moviemeter (2,25)
Zelf loop ik aardig warm voor onvervalste psychologische drama's maar ik kan me voorstellen dat veel mensen een film als deze "te moeilijk" vinden. Veel van wat het verhaal van de film leidt, gebeurt immers in de hoofden van de spelers. Actie weinig, spektakel nul, maar wel heel veel blikken en onderhuidse gedachten: daar moet je tegen kunnen. Welnu, als je dan bedenkt dat deze film gerund wordt door maar liefst drie kundige actrices (één arrivee, twee rijzende sterren) dan weet de filmliefhebber voldoende. Na het uitgebreide interview in de krant van gisteren toog ik dus op de eerste draaidatum lekker naar de koele filmzaal.
Moeder Rose heeft een extra hypotheek op haar huis genomen, ze heeft alle zinnen gezet op de alternatief geneesheer die in het Spaanse kustplaatsje Almeria praktijk houdt. Dochter Sofia twijfelt of het de juiste keuze is maar het zou haar niet onwelkom zijn als er een bepaalde vorm van genezing voor haar moeder komt. Immers: Sofia slooft al sinds jaar en dag voor haar manipulatieve moeder. Ze haalt haar uit bed, ze rijdt haar rond, ze kookt, ze doet de boodschappen en ze hoort ondertussen het continue geklaag aan. Mid-twintiger is Sofia nu en ze komt nergens aan toe in haar leven: sinds haar vierde levensjaar kan haar moeder niet meer lopen (nou ja, af en toe een kleine opleving), ongetwijfeld is het een psycho-somatische aandoening maar de echte oorzaak hebben ze nog niet gevonden. Sofia ondergaat het rustig, maar wij zien dat het van binnen in haar hoofd kolkt en kookt van ingehouden woede.
Terwijl Rose de afspraken bij dokter Gomez met sterk wisselende stemmingen ondergaat, voelt Sofia langzamerhand enige bevrijding komen: ze kan langs het strand wandelen (waarbij ze overigens herhaaldelijk aan een stukje zelfkasting doet), ze kan werken aan haar uitgestelde studie in het café en ze begint zelfs mensen te ontmoeten. Ze is van haar stuk gebracht door de vrijgevochten Ingrid, een onconventionele Duitse vrouw die alles in het werk stelt om Sofia in te palmen. Opnieuw gaat Sofia diep op de knieën voor een manipulatieve vrouw, opnieuw lijkt ze zichzelf - in plaats van te bevrijden- wéér in het ongeluk te storten.
Emma Mackey, ster uit "Sex Education" en "Emily", laat haar prachtige gezicht zoveel boekdelen spreken dat ze weinig woorden nodig heeft om haar gevoelens te tonen. Misschien wel het belangrijkste scharnierpunt van de film.
Met: Emma Mackey, Fiona Shaw, Vicky Krieps, Patsy Ferran
FIN - song : Matthew Herbert/Ulli Mattson - Free
Geen opmerkingen:
Een reactie posten